subota, 30. travnja 2011.

TUROPOLJSKI DERBI

Kurilovec, 30.04.2011.
NK UDARNIK - HNK GORICA   0 - 6
Iako su meteorolozi za danas najavljivali kišno i ružno vrijeme, ispalo je sasvim suprotno, lijep i sunčan dan. Pravo vrijeme za Turopoljski derbi. I bio je, mada se po rezultatu ne čini tako. Naši dečki su primili šest golova, po koji iz vlastitih pogrešaka (To. Sečenj je prečesto ostajao na brisanom prostoru i kada bi obranio udarac, na odbijenoj lopti prvi bi se našao protivnički igrač i zabio). Unatoč tome nisu bili u tako podređenom položaju, čak su imali i više kornera od suparnika. To nikako ne umanjuje zasluženost pobjede "susjeda", koji su dokazali zašto se nalaze na drugom mjestu tablice i zašto su još uvijek kandidati za prvaka. Gosti su bili kompaktniji, lopta im je bila tečnija i preciznija. Nama preostaje još 6 utakmica do kraja da uhvatimo još koji bod i pomaknemo se za koje mjesto više na tablici.

petak, 29. travnja 2011.

PRSTIĆI OSVOJILI 4. MJESTO NA KUPU VELIKE GORICE

ŠRC VELIKA GORICA, 29.04.2011.
Nakon što su u razigravanju po skupinama, kao jedina od 14 momčadi, osvojili maksimalnih 9 bodova uz gol razliku od 6:0, Prstići UDARNIKA su i u polufinalnoj, te u utakmici za 3. mjesto pružili odlične partije, ali nažalost dalje od 4. mjesta nisu uspjeli.

POLUFINALE: NK UDARNIK-NK VRBOVEC 0-1
U tvrdoj i uzbudljivoj utakmici do samoga kraja je bilo otvoreno pitanje pobjednika. Bez imalo skromnosti Prstići UDARNIKA su pružili više od igre, ali jednostavno lopta nije htjela u protivničku mrežu. Gol za Vrbovčane je pao dvije, tri minute prije kraja utakmice, te je ostalo vrlo malo vremena za poravnanje reultata. I kada je izgledalo da ćemo ipak uspjeti izjednačiti, sreća nam je po tko zna koji put okrenula leđa. Pralas se u jednom kontranapadu nakon proigravanja Fabečića probio kroz protivničku obranu i našao ispred posljednjeg igrača Vrbovca koji ga je grubim startom (za koji bi u "pravoj" utakmici zaradio direktno isključenje) oborio na travu i ugasio posljednju nadu da ćemo vidjeti finale.

Šansa Fabečić

NK VRBOVEC - NK UDARNIK 1-0

Start na Pralasu

ZA 3. MJESTO: NK NAFTAŠ-NK UDARNIK 2-1 (Fabečić)
Još jedna teška i tvrda utakmica, nešto manje neizvjesna nego prethodna, ali još uvijek s puno prilika s jedne i druge strane. Prilike su se uzastopce izmjenjivale na obje strane i sredinom prvog poluvremena igrači NAFTAŠA su jednu od njih iskoristili i poveli s 1-0. Nastavak je ponudio slično ozračje, prilike i s jedne i druge strane. Kao i u prvom poluvremenu, NAFTAŠ je postigao zgoditak da bi u nastavku naši dečki napravili pritisak ne bi li smanjili rezultat što se i dogodilo nakon Fabinog izvrsnog udarca, UDARNIK je smanjio na 2-1. UDARNIK pojačava pritisak ne bi li izjednačili, ali im to ne polazi za nogom, što zbog ranije spomenutog nedostatka sreće, što zbog sudačkog previda (nedosuđeni prekršaj na Fabi u jednoj vrlo izglednoj prilici).

Što reći na kraju? Odlične igre naših klinaca, dobar rezultat (da nam je 4. mjesto netko ponudio na početku vrlo vjerojatno bi ga prihvatili). I po meni najvažnije, naši dečki iz utakmice u utakmicu naočigled napreduju, ne predaju se tako lako i utakmice igraju do kraja, a ne samo do primljenog ili postignutog gola i biti će još bolji i jači.

NK NAFTAŠ-NK UDARNIK 2-0

NK NAFTAŠ-NK UDARNIK 2-1 (Fabečić)
Odličan gol, ali nažalost nije uhvaćen u cjelosti

petak, 22. travnja 2011.

NK RUGVICA-NK UDARNIK

Rugvica, 22.04.2011.
Veliki Petak za Udarnikove Prstiće. Put u Rugvicu započeo je kao pravi izlet, vožnjom skelom preko Save (za neke od nas prvi puta).

Kao što smo i priželjkivali utakmica je od samog početka krenula u pravom smjeru za Udarni. Već u prvim minutama utakmice Udarnik je poveo s 0-1, nakon ubačaja Mijadžikovića s desne strane, Fabečić produžava loptu za Soldu koji udarcem iz prve pogađa gol. Uslijedio je niz pokušaja i udaraca prema golu Rugvice, a jedan od njh je nakon dodavanja Tihomira Sečenja i solo akcije, Mijadžiković spremio u gol, 0-2 za Udarnik. U prvom poluvremenu Rugvica je uputila tek jedan pravi udarac u okvir, ali ga je Tomislav Sečenj uspio obraniti.

Drugo poluvrijeme je započelo onako kako je završilo prvo, stalnim pritiskom igrača Udarnika. Nakon Livadinog prodora po lijevoj strani i ubačaja, Fabečić je iz poluokreta zabio za 0-3. U nastavku utakmice, domaći igrači su uspjeli malo smanjiti pritisak i nakon prekrasnog slobodnog udarca, smanjiti na 1-3. Primljeni gol nije poremetio igru naših klinaca, koji su nastavili s napadima od kojih je do kraja utakmice jedan završio pogotkom.  Fabečić je drugom asistencijom omogučio Soldi postizanje drugog pogotka na utakmici za konačnih 1-4. Od mnogobrojnih pokušaja naših dječaka, vrijedi spomenuti stativu Pralasa, nakon trka gotovo preko cijelog igrališta, a nakon akcije koju su započeli Vujnović i Fabečić.

Utakmica toliko slična prethodnima, a opet različita. Puno manje solo akcija, više dodavanja, više timske igre rezultiralo je pobjedom i nova tri boda.

Na kraju treba reći da je kompletna momčad bila na visini zadatka, svi su odradili svoj dio posla kako treba što se vidi u konačnom rezultatu.

Sunčana nedjelja u Kurilovcu.
Za razliku od prethodne dvije utakmice, naši klinci su od početka utakmice preuzeli inicijativu i redali priliku za prilikom. Nedostajao je samo završni dodir koji bi loptu pospremio u protivničku mrežu. Na našu žalost, protivnici su imali više koncentracije i uspjeha, pa su njihove dvije lopte u drugom poluvremenu završile u našoj mreži.

Utakmica je podsjetila na neke utakmice iz jesenjeg dijela (Vinogradar, Zelina,..) kada smo gubili bodove koje smo mogli i morali dobiti. Morali zato što su naši klinci veći dio utakmice imali premoć, imali više prilika. Razloge zašto su bodovi otišli u Kupljenovo možemo tražiti u izostanku glavnog obrambenog igrača, na trenutke nepovezanoj igri, umoru od jutarnjih olimpijskih igara ili u činjenici da je danas previše naših igrača bilo raspoloženo za solo igru.

Iduće subote putujemo na megdan Rugvici, kojoj smo jesenas u Kurilovcu zabili pet komada. Mogu samo reći: Ponovilo se !

nedjelja, 10. travnja 2011.

Nogometna subota

Maksimir, 09. travanj 2011.
Nakon što su odigrali jutarnju utakmicu i na žalost izgubili, Prstići su zajedno s ostalim polaznicima NŠM Udarnik skočili do Maksimira i pogledali utakmicu DInamo - Lokomotiva (1:0). A utakmica, dosadna bez prave želje za igrom, par dobrih akcija (iz jedne je postignut i gol) i to je to, 3 nova boda na Dinamovom kontu. Ljepota je ostala negdje uz put.

Bez obzira na to, proveli smo jedno ugodno poslijepodne s našim klincima i vidjeli da i "pravi" igrači znaju promašiti zicere, izgubiti loptu, krivo dodati.

Pisarovina, 09. travanj 2011.
Nakon kiše dođe sunce, ali i obrnuto. Iako su u četvrtom proljetnom susretu Udarnikovi Prstići poraženi s visokih 4:0, ne možemo reći da su bili lošiji suparnik od domaće Jamnice. Čak štoviše, loptu su imali duže u svojem posjedu, te su imali nekoliko prilika koje su utakmicu mogle okrenuti u drugom smjeru.

Utakmica je počela na sličan način kao i protiv Zeline, laganom premoći suparnika, koja je, nažalost, vrlo brzo urodila plodom za domaće, koji su poveli 1:0. Do kraja prvog poluvremena, gosti su se probudili i nekoliko puta ozbiljno zaprijetili, ali nedovoljno za poravnanje rezultata.

Drugo poluvrijeme je započelo slično kao i prvo. Nakon jednog naguravanja u kaznenom prostoru (a možda i izvan), sudac je, pomalo domaćinski naklonjen, dosudio najstrožu kaznu, koju su domaći pretvorili u vodstvo za 2:0. Iako su do kraja utakmice primili još dva pogotka, naši dečki ni u jednom trenutku nisu igrali sporednu ulogu, ali nažalost, imali su premalo dobro raspoloženih igrača (Pralas, Mijadžiković, Zdelar) da bi utakmicu preokrenuli u svoju korist.

U idućem kolu u goste nam dolazi Zaprešić, za kojim zaostajemo 3 boda i od kojega imamo nešto lošiju gol razliku, te imamo priliku za bodovno poravnanje na ljestvici.

subota, 02. travanj 2011. SRC Kurilovec
Kao što se po jutru dan poznaje, tako su i prve dvije gostujuće utakmice Prstića I bile dobar pokazatelj u kojem smjeru će se odvijati i prva proljetna utakmica na domaćem terenu. Nakon što su gosti iz Zeline u prvim minutama utakmice djelovali željniji pobjede i pokušavali držati inicijativu na svojoj strani, probudili su se domaćini i poveli s 1:0 nakon duge akcije i odličnog udarca najvećeg srca na terenu (Dadovića) koji je završio na protivničkoj vratnici, a odbijenu loptu u gol je pospremio Soldo. Nakon tog pogotka, domaći su zagospodarili terenom i do kraja prvog poluvremena postigli još dva zgoditka. Na 2:0 povisio je Fabečić nakon još jedne asistencije Dadovića. Poluvrijeme je zaključio Matković, solo prodorom za 3:0.

Kako su završili prvo poluvrijeme, domaći su u istom ritmu krenuli i u nastavku. Uz nekoliko poluprilika došao je i četvrti gol. Korner je izveo Vujnović, a u gužvi je najbolje reagirao Soldo i postigao svoj drugi gol na utakmici za 4:0.

Do kraja utakmice, domaći su se opustili i prepustili inicijativu gostima koji su do kraja utakmice postigli dva gola za konačnih 4:2.

Sve u svemu, odlična izvedba Prstića I, koji nastavljaju istim pobjedničkim ritmom za obećavajući proljetni dio sezone.

petak, 1. travnja 2011.

26.03.2011., Vrbovec.
Nakon osvojenog boda u Bistri, ekipa Udarnikovih Prstića I došla je i do treće utakmice u nizu bez poraza (osvojeno 7 bodova) i polako se pomaknula s predzadnjeg mjesta na kojem se nalazila cijelu polusezonu. Utakmica u Vrbovcu je završila rezultatom 2:3, a prema prikazanoj igri i prilikama, još je poneka lopta mogla završiti u mreži Vrbovčana.

U subotu 02.04.2011. nam u goste dolazi Zelina i imamo priliku nastaviti s dobrim partijama i osvajanjem bodova.Utakmica počinje u 14.00.